کاهش قیمت لوزم خانگی بعد از ماه صفر

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رییس اتحادیه لوازم خانگی گفت: با توجه به قولی که کارخانه‌ها درخصوص افزایش میزان تولید لوازم خانگی بعد از ماه صفر به ما داده‌اند، احتمال می‌دهیم قیمت‌ها نیز روند نزولی به خود بگیرد.

مرتضی میری درباره بازار لوازم خانگی در ایام ماه محرم و صفر بیان کرد: میزان تقاضا و فروش لوازم خانگی با توجه به ماه محرم به حداقل رسیده و هیچ تغییری در قیمت‌ها نیز نداشته‌ایم و این وضعیت تا اواخر ماه صفر ادامه خواهد داشت. ادامه مطلب

رونق تولید برای کاستن اثر تحریم ها و افزایش سطح اشتغال

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پارسال بود که در پی خروج ایالت متحده از برجام، سرمایه‌گذاران خارجی در صنایع مختلف از جمله صنعت لوازم خارجی از کشور خارج شدند و این رفتار آنها در کنار گرانی نرخ ارز موجب تلاطم در بازار، کمبود کالا و همچنین گرانی کالاها شد.

بر این اساس رهبر انقلاب با تدبیر و دوراندیشی، شعار امسال را رونق تولید نامگذاری کردند تا با توجه به تولید داخلی هم از اثر تحریم‌ها بیش از پیش کاسته شود و هم این که با رونق تولید اقتصاد کشور از مزایای همچون افزایش سطح اشتغال و دل کندن از درآمدهای نفتی بهره ببریم. ادامه مطلب

کارامدار

محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون موفق به ارائه روشی برای تولید قطعات الکترونیک با ابعاد بسیار کوچک شدند.

 

به گزارش دیده بان علم ایران یکی از سؤالاتی که تولیدکنندگان قطعات الکترونیک مطرح می‌کنند، این است که چه میزان می‌توان ترانزیستورهای روی یک مدار را کوچک‌سازی کرد. تاکنون براساس قانون مور، تعداد ترانزیستورهای روی هر تراشه، هر ۱۸ ماه دو برابر شده‌است. هر چند طی سال‌های اخیر به دلیل وجود محدودیت فیزیکی، این سرعت تا حدی کاهش یافته است. منشاء این محدودیت، اثرات تونل‌زنی کوانتومی است.

ادامه مطلب

همکاری مشترک بکو و ولتاس لیمیتید برای تسخیر بازار هند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، شرکت ولتاس لیمیتید هند طی یک همکاری مشترک با برند بکو، تولید کننده پیشگام لوازم خانگی در ترکیه و جهان از ایجاد یک برند جدید با عنوان ولتاس بکو خبر داده است.

ادامه مطلب

اما و اگر‌های طرح پیش فروش لوازم خانگی

به گزارش افکارنیوز، صنعت لوازم خانگی از نمونه حوزه‌هایی به شمار می‌رود که ضریب اشتغالزایی در آن بسیار بالا و قابل توجه برآورد می‌شود، از دیگر سو نیاز خانوار‌ها به اقلام و محصولات تولیدی مرتبط با این عرصه باعث شده، حوزه مذکور از گردش مالی نسبتا قابل توجهی برخوردار شود، زیرا اجتناب از خرید چنین محصولاتی امکان پذیر نیست و به تبع هر خانواری بر حسب توان مالی خود، لاجرم باید به تهیه یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، فر و ده‌ها وسیله دیگر اقدام کند.

ادامه مطلب

لوازم خانگی پیش فروش می‌شود

به گزارش نامه نیوز، نشست کارگروه تنظیم بازار، در این نشست بررسی پیشنهادی در خصوص پیش فروش لوازم خانگی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.اعضای ستاد تنظیم بازار پس از بررسی جوانب این موضوع موافقت خود با طرح پیش فروش لوازم خانگی بدون تبعیض برای واحدهای توانمند و بدون مداخله دولت اعلام کردند.

ادامه مطلب

قالب صابون یا ماشین لباسشویی!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  یک فرد خلاق آلمانی به نام لنا سولیس اخیرا گجتی جدیدی را طراحی کرده که به اندازه یک قابل صابون است اما همانند یک لباسشویی عمل می کند.

ادامه مطلب

فروش لوازم خانگی با کیفیت ایرانی به نام برند خارجی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ماه هاست که موضوع لوازم خانگی سوژه داغ رسانه ها شده است و هر روز خبرهای تازه ای از گرانی کالا تا کمبود در بازار و کشف کالاهای احتکار شده در فضای مجازی منتشر می شود.

به تازگی شاهد تقلب هایی در این بخش هستیم به گونه ای که کالاهای با کیفیت تولید داخل به اسم کالاهای خارجی با چندین برابر قیمت در فضای مجازی با عنوان کالاهای مرزی و بانه ای فروخته می شود.

ادامه مطلب

شرکت لوازم خانگی هایر به دنبال تصاحب برند کندی و هوور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، گروه بزرگ تولید کننده لوازم خانگی و الکترونیکی هایر از خرید شرکت ایتالیایی کندی (CANDY) به ارزش  ۴۷۵ میلیون یورو (۵۴۷ میلیون دلار) خبر داد.

ادامه مطلب

لبنیات، نان، لوازم خانگی با مجوز غیر رسمی گران شد

به گزارش مشرق، در حالی که این روزها دائما قیمت انواع محصولات و کالاهای موجود در بازارگران می‌شود، عملا برخورد خاصی از سود نهادها و سازمان‌های مربوطه برای جلوگیری با این افزایش قیمت‌ها یا گران‌فروشی‌ صورت نمی‌گیرد و گویا تولیدکنندگان و فروشندگان براساس یک مجوز نانوشته، این افزایش قیمت‌ها را اعمال می‌کنند و هیچ نگرانی هم از پاسخ‌گویی به هیچ مرجع قانونی ندارند.

ادامه مطلب