کارا مدار

شرکت فنی مهندسی

تعمیرات لباسشویی و انواع لوازم خانگی

................................................................................................................................................................................................................................................................................

انواع ارور های لباسشویی آریستون و نحوه ی رفع آن

خوشبختانه ماشین لباسشویی ها امروزه می‌توانند شما را از بروز اختلالات و خرابی‌ها، کمی زودتر از آنکه کار از کار بگذرد، آگاه کند. ماشین لباسشویی آریستون هم، از این دسته ماشین لباسشویی‌ها است. بروز این ارور ها به تعمیر لباسشویی آریستون و عیب یابی آنها خیلی کمک میکند.

ماشین لباسشویی از آن دسته وسایلی نیست که هر روز و به صورت دائم مورد استفاده قرار بگیرد اما با هر بار استفاده حجم زیادی از فشار را تحمل میکند که این حجم از فشار میتواند موجب بروز اختلالات و مشکلاتی در دستگاه دستگاه شود که این اختلالات معمولا به صورت کد های خطا خودشان را نشان میدهند.

تیم کارامدار متخصص در زمینه تعمیرات لباسشویی در این مقاله آن خطاها را به همراه علت بوجود آمدنشان برای شما جمع آوری کرده است که در ادامه آنها را با هم خواهیم دید.

ارور F10

در صورت مشاهده این خطا از بودن شیر آب سرد اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که شلنگ تخلیه تا نخورده باشد.

 

ارورF11

دلیل بروز این خطا این است که لباسشویی آریستون شما با آب گرم پر نمیشود .در صورت بروز این مشکل علاوه بر چک کردن باز بودن شیر آب گرم و تا نخوردن شلنگ تخلیه . اطمینان حاصل کنید که دمای محیط زیر دمای انجماد نباشد. و لوله های ماشین لباسشویی یخ نزده باشند.

ارورF12

این خطا به معنی اختلال در پر شدن لباسشویی با مخلوط آب سرد و گرم و است. در صورت مشاهده این خطا شیر های آب ماشین لباسشویی آریستون را چک کنید . آب ممکن است در شیرها پر نشده باشد.

ارور F13

این ارور نیز به معنی اختلال درپرشدن دستگاه با مخلوط آب سرد و گرم است. در صورت بروز این خطا تغذیه آب و شیر ورودی و اتصالات شلنگ سرد گرم را چک کنید.

ارورF14

هنگامی که این خطا را مشاهده میکنید باید متوجه این موضوع بشوید که گرمایش آب با مشکلی مواجه است. ابتدا سنسور های حرارتی را بررسی کنید و در صورت نبودن مشکل در این قسمت المنت ها را چک کنید. توجه داشته باشید که سنسور ها و المنت ها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند در صورت نداشتن تخصص در این امرتیم کارامدار داشتن تکنسین های متخصص و مجرب بهترین انتخاب برای تعمیر لباسشویی آریستون شما در محل در شهر تهران است.

ارورF15

این ارور به این معناست که آب به بیرون پمپ نمیشود. چک کنید که شلنگ تخلیه تا ارتفاع توصیه شده بلند شده باشد و لوله مسدود مشده یاشد.

ارور16 F

هنگامی دستگاه شما این ارور را نمایش میدهد که سطح آب بالاتر از حد مجاز تغذیه آب را قطع یا خاموش کرده است.مطمئن شوید که سطح آب دیگر افزایش نمیابد.

ارور F17

این ارور به این معناست ک درب لباسشویی در بسته شدن مشکل دارد . از بسته بودن درب دستگاه اطمینان حاصل کنید اگر ارور برطرف نشد ممکن است   مشکل از میکروسوئیچ درب لباسشویی باشد.

ارور F21\20

این ارور به به این معنیست که مقاومت ترمیستور بیش از حد مجاز شده است یا اینکه یا اینکه تشخیص تغیرات دما نادرست است. یا اینکه دمای محیط میتواند زیر دمای انجماد باشد. در صورت مشاهده ی این خطاها از سلامت ترمیستور اطمینان حاصل فرمایید.

ارورF31\30

این ارور ها میخواهند به شما بگوییند درایو موتور ایراد پیدا کرده است. تلاش کنید برنامه ریزی لباسشویی آریستون را دوباره اجرا  کنید . در صورت رفع نشدن کد خطا موتور نیاز به بررسی دارد بهتر است برای تعمیر لباسشویی آریستون خود با تیم متخصص کارامدار تماس بگیرید.

ارورF40

این ارور به این معناست که ترتیب تشخیص سطح آب در ماشین لباسشویی آریستون اشتباه است. هنگام مشاهده این خطا هیدروستات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید همچنین ممکن است برد الکترونیکی لباسشویی نیاز به تعویض داشته باشد.

کد ارور F51\50

این ارور به این معنیست که برنامه و زبان مورد نظر شما برای شست شو ذخیره نشده است و این سیستم با شرایط پیش فرض حداقل 1000 دور در دقیقه و زبان انگلیسی اجرا میشود. هنگام بروز این خطا لباسشویی خود را مجددا برنامه ریزی فرمایید.

تعمیر لباسشویی آریستون

خطاهای لباسشویی و خشک کن LCD  دار مدل EVO1

کد خطاهایی که در این بخش مشاهده میکنید، تعدادی از ارور های ماشین لباسشویی آریستون و خشک کن آریستون ال سی دی دار مدل EVO1 میباشد.احتمال مشاهده ی این کد ها در دیگر مدل های لباسشویی آریستون زیاد است اما گاهی دلیل وقوع آنها باهم متفاوت است. پس بهتر است قبل از هر اقدامی حتما از یک متخصص در حوزه تعمیرات لباسشویی سوال نموده و از علت این ارور اطمینان حاصل کنید.

ارور F01

این ارور به این معناست که در اجزای موتور دچار اتصال کوتاه شده اند. در صورت مشاهده ی این کد بر روی لباسشوییی آریستون خود موتور و اتصالات دستگاه را بررسی کنید لازم به ذکراست که تیم متخصص و کارکشته کارامدار بهترین انتخاب برای تعمیرات لباسشویی شما آماده ی امدادرسانی به شماست.

ارور F02

جدا شدن تاکومتر متراکم موتور ماشین لباسشویی باعث پدیدار شدن این کد خطا میشود.برای برطرف کردن این خطا از یک نکنسین متخصص در حوزه ی تعمیرات لباسشویی کمک بخواهید.

ارور F03

اتصال کوتاه در تمیستور لباسشویی رخ داده است. برای رفع این خطا نیز بهتر است از تعمیرکار کمک بخواهید.

ارور F04

سوئیچ فشار دستگاه رو حالت خالی متراکم شده است. این ارور نیز تخصصیست.

ارور F06

این ارور میخواهد به شما بگویید مشکلی در سلکتور برنامه ی دستگاه پیش آمده است .

ارور F08

اگر رله گرمایش لباسشویی نتواند فعال شود شما این ارور را روی دستگاه خود مشاهده خواهید کرد.

ارور F09

این ارور بیانگر ناسازگار بودن eeprom است .

ارور F10

این خطا نیز به سوئیچ فشار دستگاه مربوط است و نشان دهنده ی خراب شدن آن است. و ممکن است نیاز به تعویض کردن داشته باشد.

ارورF11

این ارور به میگویید که مشکلی در پمپ لباسشویی وجود دارد. شاید در فعال شدن پمپ مشکلی پیش آمده باشد .برای یافتن اینکه مشکل دقیقا از کدام بخش است نیاز است که اجزای موتور بررسی شود. بهتر است در صورتی که تخصص لازم برای تعمیر لباسشویی آریستون خود را ندارید بهتر است با تیم خبره ی کارامدار تماس بگیرید.

ارور F12

این خطا نشان دهنده ی مشکلات در اتصالات دستگاه است. در صورت بروز این خطا بهتر است برای تعمیر لباسشویی آریستون خود از تکنسین کمک بگیرید.

ارور F13

معیوب و خراب شدن فن خشک کن یا ترمیستور موجب بروز این خطا میشود. هنگام مشاهده ی این کد لازم است که اجزای خشک کن مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت لزوم تعویض شوند.

ارور F14

این ارور به ما میگوید که لمنت خشک کن دستگاه مشکلی دارد. و نیاز به تعویض دارد.

ارور F15

این ارور نمایانگر بروز مشکل در رله المنت و نیاز آن به تعویض است. در صورت بروز این مشکل برای تعمیر لباسشویی آریستون خود با تکنسین متخصص در این حوزه تماس بگیرید.

ارور F20

این خطا زمانی رخ میدهد که لباسشویی با آب پر نمیشود. هنگام مشاهده شیر آب شلنگ و دریچه های ورودی را بررسی نمایید.

کد خطای LOCKED

هنگام بروز این خطا نیاز است اینتر لاک دستگاه بررسی شود.

کد خطاهای E33\E35\E36\E37\E39  

تمامی این ارور ها مربوط به سوئیچ فشار دستگاه است. کار سوئیچ فشار کنترل کردن مقدار آب ورودی به درام است. در صورت بروز این خطاها ممکن است خود سوئیچ فشار معیوب شده باشد. اما این امکان هم وجود دارد که شلنگ و محفظه آن مسدود شده باشند.

کد خطاهای E40\E41\E42\E43\E44\E45

تمامی این کد خطاها مربوط به قفل درب لباسشویی میباشد.

مهم ترین دلیل بروز خطای E40 خراب بودن قفل درب لباسشویی است. کد خطای E41 نیز مربوط به بازماندن درب است.

ارور E43 نیز مربوط به مشکل در برد دستگاه است.

ارورE44 مربوط به خراب شدن مدار تشخیص باز یا بسته بودن قفل درب لباسشویی میباشد.

ارور E45 نیز نمایانگر مشکل میان کنترل اصلی و قفل درب لباسشویی است.

ارور های E61\E62\E66\E71

این ارور ها همگی نشان دهنده ی بروز خطا در سیستم گرمایشی لباسشویی هستند. علت کد خطای E61 گرم نشدن آب توسط دستگاه به دلیل خراب شدن المنت حرارتی است.

کد خطای E62 هنگامی که خراب شدن پنل کنترلی موجب گرم شدن بیش از حد آب لباسشویی میشود این خطا ظاهر میشود.

کد خطای E66 نمایانگر بروز خطا بین اتصالات و المنت حرارتی است.

دلیل ارورخطای E71 نیز خراب شدن سنسور دماست.

ارور های E82\E83\E94\E95\E96\E97

این خطا ها همگی نمایانگر بروز خطای برنامه نویسی در برد کنترل هستند.

نتیجه گیری

ما امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و بتوانید از این پس خودتان به راحتی با کمک این مقاله خطاهای  به وجود آمده در لباسشویی خود را عیب یابی کنید و برای رفع خطاها و تعمیر لباسشویی آریستون خود اقدام فرمایید .در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر تیم کارامدار با دارا بودن بهترین تکنسین های متخصص در حوزه تعمیرات لباسشویی و لوازم خانگی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است. با تیم کارامدار در تماس باشید.

آیا به مشاوره ی رایگان نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید.