قیمت لوازم خانگی

کاهش قیمت لوازم خانگی بعد از ماه صفر

رییس اتحادیه لوازم خانگی گفت: با توجه به قولی که کارخانه‌ها درخصوص افزایش میزان تولید لوازم خانگی بعد از ماه صفر به ما داده‌اند، احتمال می‌دهیم کاهش قیمت لوازم خانگی بعد از ماه صفر رخ دهد.

لوازم خانگی در ماه محرم و صفر

مرتضی میری درباره بازار لوازم خانگی در ایام ماه محرم و صفر بیان کرد: میزان تقاضا و فروش لوازم خانگی با توجه به ماه محرم به حداقل رسیده و هیچ تغییری در قیمت‌ها نیز نداشته‌ایم و این وضعیت تا اواخر ماه صفر ادامه خواهد داشت.

وی درباره چشم‌انداز این بازار برای بعد از ماه صفر اظهار کرد: با توجه به قولی که کارخانه‌ها درخصوص افزایش میزان تولید لوازم خانگی بعد از ماه صفر به ما داده‌اند، احتمال می‌دهیم قیمت‌ها نیز روند نزولی به خود بگیرد اما ممکن است با افزایش تولید، قیمت‌ها ثابت بماند و تنها شاهد آرامش و ثبات بازار باشیم.

قطع واردات از کره

این فعال صنفی از قطع کامل واردات لوازم خانگی از کره خبر داد و گفت: در حال حاضر ارتباط ما برای واردات لوازم خانگی از کره به طور کامل قطع شده است و به جای آن از چین وارد می‌کنیم؛ کالاهای چینی با کیفیت بسیار بالایی هستند و اگر مردم عکس این را باور دارند به خاطر کوتاهی تاجران ایرانی است که کالای مرغوب چینی وارد نمی‌کردند.

وی ادامه داد: دو برند ال‌جی و سامسونگ واردات لوازم خانگی از شرکت‌های باکیفیت چینی را آغاز کرده‌اند و پیش‌بینی ما این است که ظرف دو سه ماه آینده، کالاهای این دو برند ایرانی نیز مجددا وارد فروشگاه‌های کشور شود.

تامین نیاز داخلی

میری با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین نیاز داخلی نداریم، درباره وضعیت صادرات توضیح داد: درحال حاضر لوازم خانگی ما به کشورهای اطراف مانند عراق، افغانستان و پاکستان صادر می‌شود اما متاسفانه میزان تجارت ما برای این کالا با کشور‌های اروپایی بسیار کم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.