۸۰ درصد لوازم خانگی موجود در دماوند تولید داخل است/رکود بازار سبب کاهش قیمت لوازم خانگی می شود

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شهرستان دماوند گفت: ۸۰ درصد خرید لوازم خانگی موجود در این شهرستان، از کالاهای ایرانی و ۲۰ درصد دیگر کالای خارجی است.

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: رکود بازار سبب کاهش قیمت لوازم خانگی می‌شود و مردم نیز انتظار دارند تا قیمت این لوازم کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به فروش لوازم خانگی داخلی و خارجی در دماوند افزود: ۸۰ درصد خرید لوازم خانگی موجود در این شهرستان، از کالاهای ایرانی و ۲۰ درصد دیگر نیز کالای خارجی است که اکثریت شهروندان از کالای ایرانی استفاده می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شهرستان دماوند در خصوص شارژهای دریافت شده از این فروشگاه‌ها تصریح کرد: از فروشگاه‌های لوازم خانگی بزرگ دو میلیون ریال، فروشگاه‌های کوچک‌تر یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و واحدهای ضعیف‌تر نیز ۵۰۰ هزار ریال به عنوان شارژ دریافت می‌شود؛ واحدهای کوچک گاهی از پرداخت شارژ معاف هستند.

اسماعیلی در مورد شکایات مردمی از فروشگاه‌های لوازم خانگی دماوند در سال جاری ادامه داد: امسال تنها چهار مورد شکایت مردمی در زمینه گران‌فروشی و جنس نامرغوب از این فروشگاه‌ها گزارش شده است که سعی کردیم به صورت توافقی این شکایت‌ها را برطرف کنیم؛ اگر در مواردی حق ارباب‌رجوع ضایع شده باشد به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود.

وی در خصوص مشکلات اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در شهرستان دماوند تصریح کرد: اکثر مشکلات این اتحادیه در زمینه تمدید نکردن و یا نداشتن پروانه کسب بوده که در این موارد اخطار و تذکراتی به واحدهای صنفی داده شده می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شهرستان دماوند اضافه کرد: در صورتی که فروشندگان بعد از دریافت تذکرها، نسبت به تمدید و یا اخذ پروانه کسب خود اقدام نکنند، واحدهای صنفی آنها مهروموم می‌شود.