۷۰۰میلیون ریال لوازم خانگی قاچاق در شازند کشف و ضبط شد

اراک- فرمانده انتظامی شازند از کشف بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در این شهرستان خبرداد و گفت: این اقلام که شامل لوازم خانگی، اقلام خوراكی و البسه قاچاق بود طی چند عملیات جداگانه کشف شد.

به گزارش خبرگزای مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، احمدرضا چگنی گفت: در طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در محورهای ایست بازرسی توره، نورآباد و حسین آباد و تواندشت شهرستان شازند به اجرا گذاشته شد، سه هزار و ۶۸۰ فیلتر تصفیه آب، ۵۰عدد لامپ کم مصرف، ۲۴ دستگاه ماشین لباسشویی، ۲۲دستگاه مایکروفر، پنج دستگاه تلویزیون ال ای دی، ۱۲۰کیلوگرم پوشاک زنانه و همچنین مقداری اقلام خوراکی قاچاق و … جمعا به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال كشف شد.

وی اظهار داشت: در این راستا ۱۰ نفر دستگیر و شش دستگاه خودرو توقیف شد و متهمان پس از تشكیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.

پلمب شش واحد متخلف صنفی در اراك

رئیس پلیس امنیت عمومی استان مركزی از شناسایی و پلمب شش واحد صنفی متخلف در شهر اراك خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت عمومی در بین اصناف استان طی هفته گذشته از تعدادی از واحدهای میوه فروشی و خشكه پزی در سطح شهر اراك بازدید شد.

احمد عباسی افزود: در پی این بازدید كه با همكاری اداره بهداشت شهرستان اراك انجام شد شش واحد متخلف به علت عدم رعایت ضوابط بهداشتی شناسایی و با دستور مقام قضایی پلمپ شدند.

وی بر ادامه روند نظارت بر عملكر اصناف در راستای برقراری نظم و امنیت تاكید كرد و اظهار داشت: در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیر مجاز در واحدهای صنفی با آنان برخورد می شود.

دستگیری منشی کلاهبردار در ساوه

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: منشی كلاهبرداری كه با تغییر اطلاعات پزشكی بیماران اقدام به كلاهبرداری می كرد در ساوه شناسایی و دستگیر شد.

مصطفی نوروزی افزود: در پی شكایت یكی از شهروندان ساوجی مبنی بر دسترسی غیر مجاز و تخریب داده های رایانه ای در یكی از مطب های سونوگرافی شهرستان ساوه موضوع در دستور کار پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی پلیس، شاکی تاکید كرد با توجه به نوع شغل بنده، طی مراجعه یکی از بیماران به مطب و درخواست چاپ مجدد نتیجه آزمایش با مراجعه به سیستم نوبت دهی و ثبت، متوجه شده تمام نتایج سونوگرافی مراجعه کننده مذکور تغییر یافته و هیچ نوع اطلاعاتی از وی در سیستم باقی نمانده است.

نوروزی بیان كرد: با توجه به این موضوع که چند منشی خانم نزد شاکی مشغول به کار بودند، در ادامه روند پیگیری پرونده، پس از اخذ دستور مقام قضایی متهم شناسایی و احضار شد که در ابتدا اتهامات را رد كرد، ولی پس از روبرو شدن با ادله و مستندات تهیه شده به جرم خود اعتراف كرد.

رئیس پلیس فتا استان مركزی اظهار داشت: متهم در بازجویی های صورت گرفته به تغییر اطلاعات بیماران برای برداشت غیر مجاز ویزیت های آنان اعتراف كرد و پس از تشكیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

كشف یك کیلو و ۹۸۰ گرم شیشه در شازند

فرمانده انتظامی شازند گفت: دو قاچاقچی سابقه دار مواد مخدر در شهرستان شازند دستگیر و یك كیلو و۹۸۰ گرم شیشه از آنان كشف شد.

احمد رضا چگنی افزود: در پی اقدامات اطلاعاتی ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان شازند از فعالیت دو نفر در زمینه تهیه و توزیع مواد افیونی در سطح این شهرستان مطلع شدند.

وی بیان داشت: در پی تحقیقات اولیه پلیس هر دو مواد فروش را به هنگام تردد در یكی از محورهای اطراف شازند شناسایی کرد و بلافاصله خودروی آنها متوقف و هر دو نفر دستگیر شدند.

چگنی در خاتمه با اشاره به كشف یك كیلو و۹۸۰ گرم شیشه كه به شیوه ماهرانه ای در خودروی این دو نفر جاسازی شده بود، اظهار داشت: هر دو نفر پس از تشكیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.