نگرانی رئیس اتحادیه لوازم خانگی از عرضه کالای بی‌کیفیت برای خروج از رکود

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با توجه به اینکه قرار است وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب بسته اقتصادی جدید دولت، فهرستی از کالاهای مجاز برای خرید با کارت اعتباری ارائه کند، گفت: عرضه کالای بی‌کیفیت برای خروج از رکود، مردم را سرخورده می‌کند.

محمد طحان‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اقتصادی آنا با بیان اینکه تولید در کشور دچار مشکلات زیادی است که منجر به بیکاری کارگران شده و این یک معضل برای دولت است، افزود: قرار است اعتباراتی برای خرید کالای ایرانی در اختیار مردم قرار گیرد، ولی نحوه ضمانت پرداخت آن از سوی مصرف‌کننده هنوز مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه نگاه مردم به کالاهای ایرانی خوب نیست، عنوان کرد: شعار ما همیشه این بوده که «ایرانی، کالای خوب ایرانی بخر» و تلاش زیادی کردیم تا این باور را نهادینه کنیم، اما همه می دانیم که تمام کالاهای ایرانی هم خوب نیستند.

طحان‌پور گفت: سوال ما این است که آیا قرار است همه لوازم خانگی ایرانی در خرید‌های اعتباری در فهرست فروش قرار بگیرند، در صورتی که میان این کالاها، کالاهای زیرپله‌ای نیز وجود دارد؟

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تاکید کرد: اگر دولت بخواهد از بیکاری جلوگیری کرده و اشتغالزایی کند، باید بداند که معرفی کالای بی‌کیفیت به مردم تبعات بسیار نامناسبی دارد.

طحان پور افزود: مردم باید کالای با کیفیت خریداری کنند و هیچ کس به اندازه اتحادیه‌های صنفی نمی‌تواند بی‌طرفانه کالای باکیفیت را شناسایی و معرفی کند.