لازم است که در هنگام خرید یخچال و فریزر به نکات زیر توجه فرمایید:

مصرف کنندگان بایستی در موقع خرید یخچال و فریزر به برچسب انرژی دقت کنند که دارای بیشترین بازدهی و کارآیی باشد.

حجم یخچال و فریزر با توجه به نیاز و تعداد افراد خانواده و شرایط زیست محیطی انتخاب گردد. در بسیاری از موارد یک یخچال فریزر ۱۴ فوت یا حتی ۱۲ فوت می تواند نیاز یک خانواده دو تا چهار نفری را برآورده سازد.

یخچال و فریزر هایی خریداری شود که خود یخچال – فریزر بدون دخالت مصرف کننده در زمان لازم برفک ها را آب کرده و بدین ترتیب مصرف انرژی کاهش یابد. در غیر این صورت برفکها را به طور منظم آب کنید، زیرا با افزایش قشر برفک مصرف انرژی بالا می رود.

بازده فریزرهای صندقی ۱۰ تا ۲۵ در صدر بیشتر از انواع ایستاده آن می باشد. زیرا بهتر عایق کاری شده اند و هنگامی که در آن باز است هوا وارد آن نمی شود.

یخچال هایی که در بالا و پایین خود به فریزر مجهز هستند، بیشترین بازدهی را دارند. در حقیقت یخچال هایی که در پایین خود فریزر دارند، ۱۶% از مدل هایی که فریزر در کنار آنها قرار می گیرد، کمتر انرژی مصرف می کنند.

كلمات كليدي : تعمير برد لباسشويي ، تعمير برد يخچال، تعمير برد مايكروفر ، تعمير برد مايكرويو، تعمير برد ظرفشويي ، تعمير برد اجاق گاز ، تعمير برد صفحه گاز،تعمير برد سايد باي سايد، تعمير برد لوازم خانگي ، آريستون، ايندزيت ،ال جي،سامسونگ،بكو،ويرپول،دوو،ميله،بوش،Indesit , Ariston ,Mile,LG,Bosch,Samsung,Whirlpool