مخترع ماشین ظرفشویی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مخترع ماشین ظرفشویی یک خانم ثروتمند به نام ژوزفین کوچران (Josephine Cochran) بوده است که این وسیله پرکاربرد را در سال ۱۸۸۶ اختراع کرد. ژوزفین به دلیل ثروت بسیار زیاد خود دایما در حال مهمانی دادن بود. اگرچه خدمه‌های این خانم ظرف‌های کثیف این مهمانی‌ها را می‌شستند، اما از این کار بسیار نفرت داشت و در عین حال بر این موضوع اصرار داشت که ظروف باید با سرعت بیشتری شسته شوند

در مورد مخترع ماشین ظرفشویی باید گفت او تعجب می‌کرد که چرا کسی دستگاهی را کشف نکرده است تا انجام این کار را آسان‌تر و سریع‌تر کند و بالاخره این خانم ثروتمند تصمیم خود را عملی کرد و اولین ماشین ظرفشویی کاربردی خود را ساخت که در واقع مدل بهبود یافته از ماشینی بود که توسط فردی به نام جوئل هاتون (Joel Houghton) در سال ۱۸۵۰ ساخته شده بود. ماشین ظرفشویی هاتون بیشتر حالت دستی داشت و تنها آب را بر روی ظروف کثیف می‌پاشید.

اما ماشین ظرف‌شویی این خانم ثروتمند بسیار متفکرانه و به نحوی طراحی شده بود که پس از چیده شدن ظروف در داخل آن آب، ماده شوینده به وسیله یک موتور بر روی ظروف کثیف پاشیده می‌شد. در واقع این موتور آب داغ را از دیگ بخار بر روی ظروف پمپاژ می‌کرد. در حالی‌که در اوایل مردم استقبال چندانی از این وسیله نکردند اما در نهایت توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.