نکاتي جالب در باره ماشين ظرفشويي

نکاتي جالب در باره ماشين ظرفشويي

 اگر ماشین ظرفشویی شما تمام برنامه ها را به طور کامل انجام داده و تا پایان برنامه هیچ ارور یا پیغامی نمی دهد اما ظروف همچنان کثیف است یا به خوبی تمیز نشده است می تواند به دلایل زیر باشد :

– ظرفشویی نیاز به جرمگیری دارد ؛ مجاری داخلی ماشین جرم گرفته و فشار آب به میزان کافی نمی باشد (نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ).

– فیلتر موجود در داخل دستگاه گرفته شده و باید تمیز شود . (نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی )

– از شوینده استاندارد استفاده نمی کنید (اخیرا مارک های قلابی و غیر استاندارد در بازار یافت می شود که کارایی لازم برای عملکرد ماشین را ندارد ).

– ظروف به درستی در سبد ها چیده نشده است ؛ موردی که بیشتر کاربران دقت نمی کنند چیدمان ظروف در سبدهاست که اگر درست چیده نشود و در زاویه بسته بازوها قرار داشته باشد ظرف تمیز نخواهد شد . (نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی با عکس)

– برنامه متناسب با ظروف چیده شده نمی باشد ؛ زمان طولانی در ظرفشویی برای ظرفهای خیلی کثیف الزامی است و این دلیل بر مصرف بیشتر برق نیست و در کل برنامه تاثیر چندانی ندارد .

– سختی آب منطقه شما با تنظیمات ماشین ظرفشویی تناسب ندارد .

– بازوی آب فشان به قاشق چنگال یا ظرف مشابه گیر کرده و نمی چرخد (حتما بس از چیدن ظروف بازوها را با دست بچرخانید تا مطمئن شوید به چیزی گیر نمی کند .

– اگر از قرص استفاده می کنید و در پایان برنامه هنوز قرص کامل حل نشده است :

— قرص مورد استفاده تقلبی است .

— در جلوی محل قرارگیری قرص، ظرفی قرار داده اید که به محض باز شدن درب محفظه قرص درون آن افتاده و به سختی در آب حل می شود .

ودر پایان نکاتی تجربی که می تواند در بهتر کار کردن ماشین ظرفشویی شما کمک کند .

* همیشه از مواد شوینده توصیه شده توسط برند خود استفاده کنید .

* هیچوقت از فروشگاه های غیر معتبر اقدام به خرید شوینده نکیند یا حداقل مقدار کم حرید کنید تا اگر خوب بود اقدام به خرید بیشتر نمایید .

* سعی کنید یک بار از قرص و چندبار از ژل یا پودر به صورت دوره ای استفاده کنید تا کیفییت شستشو حفظ شود .

* قرص و ژل دارای تاریخ مصرف می باشند حتما به آن توجه کنید و اگر قرص خشک شده بود دیگر از آن استفاده نکنید .

* جرمگیری دوره ای ماشین ظرفشویی عمر آن را به میزان قابل توجه ای افزایش می دهد .

 

 

 

كلمات كليدي : تعمير برد لباسشويي ، تعمير برد يخچال، تعمير برد مايكروفر ، تعمير برد مايكرويو، تعمير برد ظرفشويي ، تعمير برد اجاق گاز ، تعمير برد صفحه گاز،تعمير برد سايد باي سايد، تعمير برد لوازم خانگي ، آريستون، ايندزيت ،ال جي،سامسونگ،بكو،ويرپول،دوو،ميله،بوش،Indesit , Ariston ,Mile,LG,Bosch,Samsung,Whirlpool