IC

مخترع IC

مخترع IC

 

رابرت نویس

مخترع IC :رابرت نویس یکی از مخترعان مدار مجتمع محسوب می‌شود. پتنت ۲،۹۸۱،۸۷۷ در آمریکا به‌خاطر همین اختراع به‌نام رابرت نویس ثبت شد. البته جک کلبی هم از مخترعان IC بود که افتخار اختراع مدار مجتمع را به‌صورت مشترک با نویس یدک می‌کشد. به‌هرحال نویس به‌خاطر همین دستاورد و تأثیر جهانی آن، از سه رئیس‌جمهور آمریکا مدال و نشان افتخار دریافت کرد.

رونالد ریگان

مخترع IC:رونالد ریگان در سال ۱۹۸۷ مدال افتخار ملی فناوری را به نویس اهدا کرد. دو سال بعد، او به تالار افتخار کسب‌وکار آمریکا راه یافت و رئیس‌جمهور بعدی آمریکا، جورج اچ دبلیو بوش در مراسم اهدای جایزه حضور داشت. در سال ۱۹۹۰، نویس به‌همراه کلبی و جان باردین مخترع ترانزیستور، مدال افتخار دستاورد یک عمر فعالیت علمی را در جشن دوسالانه‌ی پتنت آمریکا دریافت کرد.

در سال ۱۹۶۶، مدال استوارت بالانتین مؤسسه‌ی فرانکلین به رابرت نویس اهدا شد. جایزه‌ی بعدی، مدال افتخار مؤسسه‌ی IEEE در سال ۱۹۷۸ بود که به‌خاطر «نقش اساسی در معرفی مدار مجتمع سیلیکونی به‌عنوان سنگ بنایی در الکترونیک مدرن» به او اهدا شد. پس از آن مدال ملی علوم در سال ۱۹۷۹ به نویس رسید. از افتخارهای دیگر می‌توان به عضویت در آکادمی هنر و علوم آمریکا در سال ۱۹۸۰ و جایزه‌ی چارلز استارک درپر آکادمی ملی مهندسی در سال ۱۹۸۹ اشاره کرد.

IC

قطعه ی الکترونیکی معروف به آی سی

آی سی قطعه الکترونیکی

در این مقاله به قطعه الکترونیکی معروف به آی سی که مغز اصلی دستگاه محسوب می شود می پردازیم .

در مورد قطعه ی الکترونیکی معروف به آی سی باید گفت در بدو تولد مدار های الکترونیکی همواره میزان حجم فیبر های مدار و همینطور مصرف انرژی از سرعت پیشرفت آن می کاست به عنوان مثال برای ساخت یک مدار ساده که بتواند یک لامپ را روشن خاموش کند حداقل به چهار قطعه الکترونیکی نیاز بود و اگر تعداد لامپ ها بیشتر می شد طبیعتا تعداد قطعات هم بیشتر می شد و فضای بیشتری اشغال می شد و در یک مدار رقص نور بیست لامپی ساده بیش از ۱۰۰ قطعه با نظم باید در کنار یکدیگر و بر روی فیبر مدار چاپی چیده می شد که فاصله قطعات هم از یکدیگر بیشتر شده و اتلاف انرژی را در پی داشت از طرف دیگه هر قطعه بسته بندی و قسمت های پلاستیکی مخصوص خود را داشت که به حجم برد افزوده می شد .

پیشرفت آی سی

امروزه ای سی های تولید شده به قدری پیشرفت کرده اند که در یک حجم یک میلی متر مربع بیش از چندین میلیون قطعه به صورت فشرده و با کیفییت عالی قرار گرفته است که دانش مربوط به نحوه تولید این قطعات خارج از این مقاله است .

تنوع آی سی

در مورد قطعه ی الکترونیکی معروف به آی سی باید گفت اما در لوازم خانگی عمدتا از چند نوع آی سی بیشتر استفاده نمی شود و تقریبا همه آنها شبیه به هم هستند و تنوع آن بستگی به تولیدات کارخانه دارد . برخی برندهای معروف برای لوازم تولیدی خود آی سی مخصوصی طراحی کرده و ضمن منحصر به فرد شدن آن مشکل تعمیر را هم به همراه دارد . اگر یکی از ای سی های این برند ها خراب شود راهی جز تعویض برد وجود ندارد . اما برخی برندها از ای سی های استاندارد استفاده می کنند که تعمیر آنها ساده تر شده و در صورت نیاز در هر جای دنیا در دسترس بوده و قابل تعمیر می باشد .

بهترین برنامه ماشین لباسشویی

بهترین برنامه ماشین لباسشویی

برنامه های ماشین لباسشویی

بهترین برنامه روزمره

در مورد بهترین برنامه ماشین لباسشویی باید گفت تمام لباس های روزمره ما الیاف مصنوعی هستند با رنگ های مختلف، بهترین برای برنامه روز مره که معمولا در تمام برند های لباسشویی طراحی و تعبیه شده است و میتوانید برای ۹۰ درصد شستشو هایتان از آن استفاده کنید برنامه Synthetic با درجه ۴۰ می باشد که مدت زمان آن حدود ۷۵ دقیقه است، این برنامه کامل ترین برنامه از لحاظ تعداد شستشو و آبکشی و خشک کردن است.

این برنامه از هر لحاظ کامل طراحی شده شستشو آبکشی و نرم کننده به این صورت که میتوانید در مخزن نرم کننده مایع نرمکننده بریزید و در آخرین آبکشی مایع را داخل میبرد. توجه داشته باشید استفاده از مایع نرم کننده اختیاری است.

بهترین برنامه برای الیاف ظریف

در مورد بهترین برنامه ماشین لباسشویی باید گفت برای شستشوی الیاف حریر و ظریف در ماشین لباسشویی تنوع بالایی وجود دارد ولی یکی از بهترین برنامه های شستشو که در تمام لباسشویی ها طراحی شده و میتوان به آن اعتماد کرد که به الیاف حریر ما صدمه نزنند برنامه Delicate با درجه ۳۰ میباشد که مدت زمان آن حدود ۴۵ دقیقه است. این برنامه نیز کامل ترین برنامه برای الیاف ظریف است که طوری طراحی شده که دیگ ضربه های آسیب پذیری را به الیاف وارد نکند.

بهترین برنامه برای الیاف خشن

یکی از شستشو های سخت شستشوی الیاف طبیعی است لباسها با جنس کتان یا جین برای شستشوی لباس های جین ، کتان و لباس های کار که احتیاج به شستشوی بالایی دارند میتوانید از برنامه Cotton با درجه آب ۶۰ استفاده کنید تا شستشو به عالی ترین نحو صورت گیرد.