ojagh2

چرا سطح استیل گاز یا بعضی از چدنی ها و همینطور پولکی گاز در همان روز های اول استفاده از اجاق گاز تغییر رنگ می دهد ؟

در گاز ها برای جلوگیری از آسیب دیدن سطوح استیل زیر شعله پخشکن باید از چدنی کمکی استفاده کرد .

–  در تمامی گاز های تولید شده براساس استاندارد گاز، قطر سطح تماس ظرف قرار داده شده رو شعله باید ۱٫۳ برابر قطر سرشعله در ارتفاع ۳ تا ۵ سانتی متر باشد تا میزان شعله و حرارت تولید شده به صورت متوازن پخش گردد ؛ در صورتی که از قابلمه یا ظرف از این استاندارد بزرگتر باشد و برای مدت طولانی بیشتر از چند دقیقه از گاز استفاده کنید بدونه شک سطح استیل و همینطور چدنی شما تغییر رنگ خواهد داد و علت آن هم بخاطر عدم توزیع متوازن حرارت خواهد بود .

–  برای جلوگیری از این اتفاق باید بر روی چدنی خود یک چدنی کمکی که جزء لوازم جانبی گاز محسوب می شود اضافه کنید تا به اینصورت فاصله مناسب برای شعله و ظرف ایجاد شود .

–  توجه داشته باشید که در گازهای استیل تغییر رنگ ایجاد شده بر روی سطح فقط به کمک پولیش و سمباده و صرف زمان طولانی امکان پذیر خواهد و همینطور در گاز های شیشه احتمال شکستن شیشه وجود دارد  .

نمونه چدنی کمکی :

ojagh1

كلمات كليدي : تعمير برد لباسشويي ، تعمير برد يخچال، تعمير برد مايكروفر ، تعمير برد مايكرويو، تعمير برد ظرفشويي ، تعمير برد اجاق گاز ، تعمير برد صفحه گاز،تعمير برد سايد باي سايد، تعمير برد لوازم خانگي ، آريستون، ايندزيت ،ال جي،سامسونگ،بكو،ويرپول،دوو،ميله،بوش،Indesit , Ariston ,Mile,LG,Bosch,Samsung,Whirlpool