عرضه کنندگان گارانتی از فروش لوازم خانگی خودداری کنند

نصرنیوز: رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی و صنوف وابسته تبریز گفت: موسسات عرضه کننده خدمات پس از فروش و گارانتی از فروش لوازم خانگی خودداری کنند

به گزارش نصرنیوز به نقل از ایرنا، محمد محمودی افزود: این موسسات، تنها وظیفه نصب، راه اندازی و تضمین کارکرد لوازم خانگی را بر عهده دارند.

وی خدمات پس از فروش و گارانتی را از بزرگترین معضلات اصناف لوازم خانگی دانست و گفت: عرضه کنندگان خدمات پس از فروش و گارانتی با هدف فروش اجناس و لوازم خانگی، به تبلیغ برندهای خاص می پردازند و در بیشتر اوقات این برند ها خارجی است.

وی جلوگیری از فروش لوازم خانگی توسط موسسات عرضه کننده خدمات پس از فروش و گارانتی را اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی عنوان کرد و افزود: بدقولی و عدم تعامل بین خریداران و موسسات عرضه کننده خدمات پس از فروش و همچنین اخذ وجه غیر قانونی از تخلفات و معضلات این بخش است.

وی گفت: موسسات عرضه کننده خدمات پس از فروش و گارانتی در صورت تخلف از سوی این اتحادیه اخطاریه دریافت می کنند.

محمودی تعداد اخطاریه های این اتحادیه در چهار ماه نخست امسال را ۸۶ فقره عنوان کرد و گفت: این اخطاریه ها به اصناف فاقد پروانه یا دارای تداخل صنفی صادر می شود.

وی افزود: از دیگر موارد منجر به صدور اخطاریه به اصناف و فروشندگان لوازم خانگی می توان به موضوعات ‘ تغییر محل واحد صنفی’، ‘ اتمام مهلت پروانه کسب’ و ‘عدم پرداخت حق عضویت سالانه ‘ اشاره کرد.

در استان آذربایجان شرقی یک هزار و ۶۰۰ فروشنده لوازم خانگی فعالیت دارند و حدود ۳۰۰ واحد بدون پروانه کسب نیز در حال دریافت پروانه می باشند.