شرکت بوش يک شرکت تکنولوژي آلماني است که در شهر اشتوتگارت واقع شده و بزرگترين عرضه کننده قطعات اتومبيل بوده و تقريبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.

slide2

شرکت بوش يک شرکت تکنولوژي آلماني است که در شهر اشتوتگارت واقع شده و بزرگترين عرضه کننده قطعات اتومبيل بوده و تقريبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.
رابرت بوش در سال ۱۸۶۱ ديده به جهان گشود و در سن ۲۵ سالگي کارگاه مهندسي ماشين‌آلات سبک و مهندسي برق خود را به همراه دو نفر ديگر بنا نمود. خدماتي که در کارگاه او ارائه مي‌شد، عبارت بود از: تعمير دستگاه‌هاي تلفن، لوازم عکاسي، دستگاه‌هاي ماشين تحرير و ماشين آلات ديگر.
اين شرکت در سال ۱۹۰۲ شمع ماشين بوش را ثبت اختراع کرد و در مدت زمان نسبتا‌ کوتاهي، کارگاه مبدل به شرکت بين‌المللي موفقي شد. اساس توسعه و گسترش آن با وجود سادگي بر اختراعاتي ابتکاري همانند احتراق مغناطيسي براي موتورهاي درون سوز بنا شده بود.
در سال ۱۹۰۹ ارائه اولين محصولات خارجي در‌ايالات متحده آمريکا آغاز شد و شرکت بوش در سال ۱۹۱۳ اولين توليد کننده ماشين با سيستم برقي کامل بود. ماشين اصلاح، در سال ۱۹۲۸ به عنوان اولين ابزارآلات برقي بوش وارد بازار شد و سبب اختراع موارد ديگري نيز گرديد.
شرکت بوش با چشم‌انداز رشد و توسعه درازمدت همراه با سودآوري براي مشتريان، سهامداران و همکاران، بر‌اين عقيده استوار بود که اولين و مناسب‌ترين انتخاب بر مبناي نياز بازار مشخص مي‌شود.
بوش که در سال ۱۹۳۳ با يخچال خود، طلايه دار خط توليد وسايل خانگي جديد بود، اولين دريل برقي را در سال ۱۹۳۲ و اره عمودبر را در سال ۱۹۴۶ وارد بازار کرد.‌اين اختراعات پايه و اساس طيف گسترده‌اي از ابزارها و لوازم براي انواع کاربردهاي ماشيني را فراهم ساخت، در حالي که راه حل‌هايي کامل و جامع براي صنعت، تجارت و بازار لوازم خانگي و نيمه صنعتي‌ايجاد کرد.
مسووليت جمعي، فعاليت‌هاي بهداشتي و ‌ايجاد درک و تفاهم بين‌المللي بخشي از فلسفه رابرت بوش بوده است، سنتي که بعدها موسسه خيريه رابرت بوش مسووليت آن را برعهده گرفت. در سال ۱۹۳۶ بيمارستان رابرت بوش به عنوان يک سازمان خيريه افتتاح شد.
ارزش‌هاي شرکت بوش، عمل کردن به صورت جهاني و احترام به تنوع نيازهاي مشتريان در مناطق مختلف جهان بود و گسترش فرهنگ اعتماد، حمايت از کارگشايي و پيش‌قدم بودن، سرمايه‌گذاري بر توانايي‌هاي نهفته در فرهنگ‌هاي گوناگون براي جهاني کردن تفکر و عملکرد و توجه بر بهبود مستمر و اقدام به موقع، ازجمله ارزش‌هاي‌ اين شرکت در راه‌جهاني شدن بود.
در سال ۱۹۵۲ لوازم آشپزخانه، لوازم خانگي و نيمه صنعتي و لوازم هيدروليک بر طيف محصولات اضافه شد و عايق‌هاي حفاظتي به منظور فراهم‌سازي حداکثر ‌ايمني براي کاربر يا مصرف‌کننده معرفي گرديد.
دو سال بعد، مقدمات ارائه محصولات بوش در مکان‌هاي جديدي در استراليا، برزيل و هندوستان فراهم شده و در سال ۱۹۶۵ لوازم آشپزخانه بوش براي فروش فوق‌العاده گذاشته شد و در سال بعد طيف ابزارهاي برقي به بازار لوازم خانگي و نيمه صنعتي راه پيدا کرد.
مديران‌اين شرکت عقيده داشتند، ما در سازماني مشغول به کار هستيم که براي کارکنان خود ارزش بالايي قائل است. کار ما توام با چالش، قدرشناسي و لذت بوده و ما در جست‌وجوي کار تيمي‌ و‌ ايده‌هاي نو هستيم و براي آن ارزش قائليم و از آن پشتيباني مي‌کنيم. نام تجاري ما معادل تعهد به کيفيت، خدمات و نوآوري در درازمدت است.
در سال ۱۹۷۸ بوش سيستم ABS. براي ماشين به صورت مشترک با صنعت ماشين سازي‌ايجاد کرد. نخستين دريل چکشي چرخشي دو کيلو گرمي ‌در سال ۱۹۸۱ توسط بوش توليد شد و چهار سال بعد، اولين اره برقي همه کاره جهان را معرفي کرد. اولين سمباده لرزان نيز در سال ۱۹۸۸ توليد گرديد. يک سال بعد توليد ابزارهاي برقي شامل چکش و سنگ زاويه‌اي در کارخانه «سبنيتز» در ساکسوني شروع شد.
بوش در سال ۱۹۹۰ دريل‌هاي چکشي و تخريب کن پنج شياره را توليد کرد و ۲ سال بعد، اولين دريل ضربه‌اي هوشمند را اختراع نمود و شرکت‌هاي بازاريابي در چندين کشور اروپاي شرقي (لهستان، لاتويا، مجارستان و اوکراين) تاسيس کرد.
خريداري کارخانه‌هاي اسکيل، درمل و آتکو زوالکاست از جمله کارهاي بوش در قرن اخير بوده است و شرکت رابرت بوش امروزه با وفاداري نسبت به شعار موسس بوش، «بهتر است پول خود را از دست بدهيم تا اعتماد و اطميناني که مشتري به ما مي‌کند را از کف دهيم»، هنوز از اصل ارائه کيفيت برتر پيروي مي‌کند.اين شرکت در سطحي جهاني، در زمينه صنعت ابزار آلات برقي منشاء اثر بوده و با داشتن حضوري مستمر و موفق، بيش از ۲۷۰ هزار کارمند در سراسر جهان داشته و در سال گذشته ميلادي درآمدي بالغ بر ۳۸ ميليارد يورو به دست آورده است.

كلمات كليدي :تعمير برد لباسشويي , تعمير برد يخچال, تعمير برد مايكروفر , تعمير برد مايكرويو, تعمير برد ظرفشويي , تعمير برد اجاق گاز , تعمير برد صفحه گاز,تعمير برد سايد باي سايد, تعمير برد لوازم خانگي ,كارا,مدار,كارا مدار,كارامدار,تعميرات انواع برد, آريستون, ايندزيت ,ال جي,سامسونگ,بكو,ويرپول,دوو,ميله,بكو,بوش, اْفنبرگ,اکسپریال,شولتز,بلك اند دكر,مجيك,بيم,پاناسونيك,دلونگي,فلر,زيمنس,فريجيدر,فيليپس, کارشر,برویل,مولینکس,كندي,کن وود,گري,گاستروبك,گرونيه,لاجرمنيا,مديا,لوفرا,لومكس,ليبهر,فالكون,اندي,كوبرزبوش,ميتسوبيشي,تراست,براون, وايت وستينگهاوس,ويداس,برانت,اگنس,وست پوینت,ويكتور,هاير,هايسنس,گِلِم,مكس اليت,هوگل,هيتاچي,كلون,تفال,رونتا,کووی,مارشال,راک,زانوسی,مرسی,پرنسس,الگانس,سونیا,روتل,سام,آ اِ گِ,الکترولوکس,آرچيليك,آرماني,آكيا,سوپرا,اْجنرال,ویزمن,آبسال,انرژی,آردل,آلیش گاز,الکترو استیل, ارج, بهسوز,پارس خزر, پادیسان,پاکشوما, پلار, پیلوت, بوتان,ایکس ویژن,شارپ , تاکنو گاز,تهران سبحان,تکنوکیت,تکنو گاز ایتالیا,رزگاز, سپهرالكتريك, سينجر, سَوَلان,شهاب, عاليستان,فيلور,نيك كالا,يخساران, امرسان,هيماليا,ايران كارتوس, برفاب,دونار خزر,جهان بين قشم ,تلويزيون بلر,تلويزيون بلر,قاينار خزر,لورچ,گرماوران,گروه صنعتي سوزان,گلين گاز, موريس فراگامان, استيل البرز, تکنوگاز,دوو,اسنوا ,گارانتي انتخاب, صنام,جبال,ساتیسان گاز,کرال ,زیرو پارس, اخوان,شرکت صنایع الکترونیکی ناسیونال ایران, هاردستون,هيوندای,جواهریان,Indesit , Ariston ,Mile,LG,Bosch,Samsung,Whirlpool,Beko