کارا مدار

شرکت فنی مهندسی

تعمیرات لباسشویی و انواع لوازم خانگی

................................................................................................................................................................................................................................................................................

نشتی آب در لباسشویی

نشتی لباسشویی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.بهتر است هرچه سریع تر نشتی لباسشویی را عیب یابی و برای رفع آن اقدام فرمایید. چرا که نشتی آب لباسشویی از آن دسته مشکلاتی است که فقط به لباسشویی و بدنه ان اسیب نمیزند. بلکه این اختلال در لباسشویی موجب برق گرفتگی نیز میشود که بسیار خطرناک است.

لازم به ذکر است که اگر تخصص در زمینه ی تعمیرات لباسشویی ندارید بهتر است از یک تعمیرکار ماهر در حوزه ی تعمیرات لباسشویی کمک بگیرید.اگر خودتان میخواهید برای بررسی و عیب یابی اقدام فرمایید حتما از قطع بودن جریان برق ورودی دستگاه اطمینان حاصل فرمایید. در این مقاله با تعدادی از رایج ترین دلایل نشتی لباسشویی آشنا میشویم.

شلنگ ها

رایج ترین دلیل نشتی لباسشویی شیلنگ‌ها هستند.درون ماشین لباسشویی،شلنگ های مختلفی هستند. ابتدا شیلنگ تخلیه و ورودی آب را چک کنید. اتصال این دوشیلنگ باید به درستی با لباسشویی برقرارباشد تا مطمین شوید شیلنگ علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی نیست. سپس صفحه بالایی لباسشویی را بلند کنید تا مطمین شوید که این شیلنگ ها دچار پارگی یا سایش نشدند..

ماشین لباسشویی‌ها شیلنگ‌های داخلی نیز دارند . این شلنگ ها شیر برقی را به مخزن جاپودری وصل می‌کنند. اگر این شیلنگ دارای آسیب دیدگی باشند .در حین آب‌گیری دستگاه نشتی لباسشویی را مشاهده خواهید کرد.

لاستیک دور درب لباسشویی

لاستیک دور درب لباسشویی در گذر زمان  دچار نزول کیفیت میشود و پوسیده می شود ، پس وقتی که از دور درب لباسشویی شما آب بیرون میریزد باید قبل از هر اقدامی ابتدا لاستیک دور درب را بررسی کنید تا پوسیده یا پاره نشده باشد.

حتما بررسی کنید که لاستیک از حالت اولیه خود خارج نشده باشد . زیرا آن میتواند دلیل نشت آ از لباسشویی باشد .بهتر است برای جلوگیری از این مشکل هر چند وقت یکبار لاستیک درب را چک نمایید و اقدام به تمیز کردن آن بکنید. حتما اگر لاستیک درب لباسشویی شما نیاز به تعویض داشت سریعا اقدام نمایید.

 شل شدن درب دستگاه

 قبل تر خواندیم که آسیب دیدن لاستیک دور درب، می‌تواند باعث نشت آب از اطراف درب لباسشویی شود. اما گاهی اوقات پس از بررسی متوجه میشویم که درزگیر لاستیکی دور درب سالم استاما باز هم شاهد نشتی لباسشویی هستیم . باید بدانیم هنگامی که درب در جای خود محکم نیست حتی با وجود بسته شدن قفل‌اش، نشت آب باز هم می‌تواند اتفاق بیفتد. با چک کردن لولاهای درب از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید . اینگونه می‌توانید راه نشت آب را ببندید.

گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی

 کارفیلتر لباسشویی  درواقع محافظت از پمپ در برابر تجمع رسوباتی مانند پرز و مو دستمال کاغذی و… است. مسدود شدن فیلتر می‌تواند باعث نشتی لباسشویی بشود. فیلتر پمپ ماشین لباسشویی خود را هر سه‌ماه یکبار چک و تمیز کنید. اینطوری میتوانید از انسداد و نشتی لباسشویی جلوگیری کنید.

خرابی پمپ لباسشویی

یکی دیگر از دلایل بسیار رایج  نشتی لباسشویی خرابی پمپ تخلیه آب است. اگر در هنگام شستشو نشتی آب را مشاهده کنید می‌توانید حدس بزنید که خراب بودن پمپ تخلیه باعث نشتی وآب نگرفتن دستگاه هنگام شست وشو است. پس هنگام مشاهده آن ابتدا پمپ تخلیه و شیلنگ های متصل به آن را بررسی فرمایید . دقت داشته باشید تسمه ماشین لباسشویی در قسمت پمپ ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد. اگر قسمت جلویی دستگاه را باز کنید با اینکار به راحتی می‌توانید پمپ را چک و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید.

تراز نبودن یا بیش از حد پر بودن لباسشویی

باالاتر درباره ی نشت آب از درب لباسشویی توضیح دادیم . در اینجا میخواهیم دلایل نشتی آب از بالای درب لباسشویی را با یک دیگر بررسی کنیم. دلایل این مورد از نشتی لباسشویی بسیار ساده است. وقتی آن را مشاهده میکنید ابتدا مطمئن شوید که بیشتر از ظرفیت لباسشویی خود آن را پر نکرده اید. بعد از آن چک کنید که تمامی پایه های لباسشوییتان روی سطحی صاف محکم شده باشند.

دیگ ماشین لباسشویی

تراز نبودن دیگ از دیگر دلایل نشتی لباسشوییست. زیرا عدم تراز بودن دستگاه هنگام شست و شو موجب تکان خوردن آن وضربه زدنش به دستگاه می‌شود. این اتفاق باعث بوجود آمدن شکاف و سوراخ میشود . همچنین اگر دستگاه حین آب گیری و چرخاندن مخزن نشتی دارد علت ممکن است به کاسه نمد مربوط باشد. اگر کاسه نمد نیاز به تعویض داشته باشد، ماشین لباسشویی باید به طور کلی ازهم باز شود.

دریچه ورودی آب

یکی دیگر از دلایل نشتی از زیر لباسشویی، دریچه ورودی آب است. وظیفه این دریچه کنترل کردن آب گرم و سرد ورودی به درون لباسشویی است. که پشت ماشین لباسشویی قرار دارد .شیلنگی به دریچه ورودی آب وصل شده است از پنل عقب لباسشویی به آن متصل می‌شود. اگر دریچه و شیلنگ وصل شده به آن ترک خورده باشند یا به هرنحویی دچار آسیب دیدگی شده باشند نشتی لباسشویی از این قسمت است.

جاپودری لباسشویی

رسوب گرفتن جاپودری لباسشویی، از دلایل نشتی لباسشویی است. بعضی مواقع ب جرم گرفتن منفذ ها در جای پودر لباسشویی موجب بیرون پاشیدن آب ورودی مخزن پودر لباسشویی به بیرون آن میشود. همچنین دچار ترک خوردگی جا پودری دستگاه نسز مستواند موجی نشتی آب در این قسمت بشود. نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی معمولا یه دلیل ترک خوردگی آن است.

خرابی سوئیچ فشار و هیدرواستات

وظیفه سوئیچ فشار کنترل کردن میزان آب در دیگ لباسشویی است.وقتی که  دیگ به اندازه از آب پر میشود. فشار هوا به نقطه تنظیم تنظیم میرسد. سوئیچ باز می شود از ورود بیشتر آب به داخل دیگ جلوگیری میکند. در صورت بوجود آمدن مشکل در هریک از این قطعات باید نسبت به تعمیرات و یا تعویض آنها و تجهیزات وابسته به آنها اقدام فرمایید.

استفاده زیاد از مایع لباسشویی و نرم‌کننده

دلیل نشتی لباسشویی همیشه معیوبی قطعات نیست. بعضی اوقات این اتفاق فقط به علت استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده اتفاق می‌افتد. کف زایی بیش از حد این مواد میتواند مزید بر علت شود. اگر سختی آب ورودی به دستگاه زیاد باشد و از نرم‌کننده آب استفاده کنید، این گونه از نشتی بیشتر هم می‌شود.

نتیجه گیری

 با مطالعه ی مقاله فوق با رایج ترین دلایل نشتی آب از قسمت های مختلف لباسشویی آشنا شدیم. بعضی از دلایل نشتی بسیار ساده است و به راحتی میتوانید خودتان آنها را در منزل حل کنید. اما هنگامی که لباسشویی شما نیاز به تعمیرات و یا تعویض قطعه دارد حتما به یک تکنسین ماهر نیاز پیدا خواهید کرد.تیم کارامدار با دارا بودن حرفه ای ترین تکنسین ها در حوزه ی تعمیرات لباسشویی و لوازم خانگی همواره آماده ی خدمت رسانی و تعمیرات لوازم خانگی شما عزیزان در محل است.

آیا به مشاوره ی رایگان نیاز دارید؟
با ما تماس بگیرید.