دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی: بازار نیازی به واردات لوازم خانگی ندارد

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی با غیر ضروری بودن واردات لوازم خانگی، گفت: واردات لوازم خانگی به کشور بی‌معنی است زیرا در حال حاضر تولیدات ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
حبیب‌الله انصاری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با مثبت ارزیابی کردن افزایش تعرفه واردات لوازم خانگی به کشور، اظهار داشت: این امر به نفع تولیدکنندگان داخلی است البته به نظر بنده واردات لوازم خانگی به کشور بی‌معنی است زیرا در حال حاضر تولیدات ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
وی با اشاره به اینکه با افزایش تعرفه واردات کالا باید مراقب معضل قاچاق بود، افزود: دولت در کنار این موضوع باید سیاست‌های لازم را برای مقابله با ورود کالاهای قاچاق به کشور اتخاذ کند.
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی اضافه کرد: امروز تولیدکنندگان داخلی با وجود مشکلات متعدد نباید دغدغه کالاهای قاچاق را هم داشته باشند البته در کنار این موضوع گمرکات نیز باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از کم‌اظهاری‌ها در ترخیص کالاها انجام دهد.
انصاری با تاکید بر اینکه امروز صنعت لوازم خانگی کشور محصولات با کیفیت و قابل رقابت با محصولات خارجی از جمله تلویزیون، بخاری، اجاق گاز و آبگرمکن را تولید می‌کند، گفت: دولت حمایت‌های خود را برای توسعه بیشتر این صنعت افزایش دهد تا تولیدکنندگان در بازارهای صادراتی بتوانند در جایگاه بهتری قرار بگیرند.
بنابراین گزارش، چندی پیش رئیس اتحادیه لوازم خانگی نیز با بیان اینکه صنایع داخلی توان تامین بازار مصرف لوازم خانگی کشور را دارد، گفت: درصورتی که صنایع داخلی با رعایت حقوق مصرف کننده، کیفیت تولیدات را افزایش و قیمت را کاهش دهند، می‌توان جلوی واردات را گرفت.

محمد طحان‌پوردرباره وضعیت تامین لوازم خانگی در بازار مصرف کشور، اظهار داشت: در صورتی که جلوی واردات لوازم خانگی به کشور گرفته شود و تولیدکنندگان لوازم خانگی انحصار داشته باشند، این امکان وجود دارد که وضعیت کیفیت تولیدات لوازم خانگی کاهش و قیمت این محصولات افزایش پیدا کند و در نتیجه به مصرف کنندگان فشار مضاعفی وارد شود.